21.07.2018 - Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Resmi Web Sitesi

17 Kasım Dünya Prematüre Günü Kutlandı

17 Kasım Dünya Prematüre Günü Kutlandı

Prematüre bebeklerin beslenmesi ve bakımı konusunda insanları bilgilendirmek amacıyla 17 Kasım Dünya prematüre Günü olarak kutlanmaktadır. Bu kapsamda farkındalık oluşturmak amacıyla Ahir Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim Salonunda bu yıl üçüncüsü düzenlenen “17 Kasım Dünya Prematüre Günü” etkinliği düzenlendi. İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Suat Türkoğlu ve Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Güneş’in de katıldığı etkinlikte Yeni Doğan Servisi Sorumlu Hemşiresi Pınar Güneş prematüre doğum hakkında bilgi verdi, ayrıca hazırlamış olduğu video ve slayt gösterisiyle duygulu anlar yaşanmasına neden oldu.
Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Suat Türkoğlu ; “Bu anlamlı gün dolayısıyla kahraman prematürelerimizi onların baş destekçisi doktor ve hemşirelerimizi ve sevgili ailelerini şükran duygularımızla kutluyor, bebeklerimize sağlıklı ve uzun ömür diliyorum.” dedi.
Etkinlik sonunda Sağlık İl Müdürümüz Uzm. Dr. Suat Türkoğlu ve Doç. Dr. Ali Güneş tarafından pasta kesimi yapılmasının ardından Prematüre bebeklere hediyeler dağıtılarak ikramlarda bulunuldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ