21.07.2018 - Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Resmi Web Sitesi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

KIRŞEHİR İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ UZM. DR. SUAT TÜRKOĞLU’NUN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

8 Mart, tüm Dünya’da kadınların haklarının savunulduğu, eşitlik, özgürlük ve huzurlu bir toplum özlemiyle kutlanan, birlik ve beraberlik günüdür. Hayatımızın her dönemine etki eden kadınlarımız, toplumun çeşitli alanlarında kendine bir rol edinmiş ve toplumumuzun şekillenmesinde tüm gücüyle varlıklarını hissettirmiştir.
Kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının toplumda sosyal statüsünün artması her yönüyle gelişmiş bir toplumu inşa etmenin tek yoludur.
Kadınlarımızın, annelerimizin, eşlerimizin yüzünü güldürmek, aynı zamanda mensup olduğumuz dinimizin emirlerindendir. Bizim medeniyet tasavvurumuzda insan onuruna ve hayatına saygı esasken, kültürümüzde de kadına uygulanan şiddettin yeri yoktur. Kadınlar annemiz, eşimiz, hayat arkadaşımız, meslektaşımız olarak her zaman en çok saygıya, sevgiye layık olan, toplumumuzun en önemli bireyleridir. Bu duygularla, başta şehit analarımız olmak üzere tüm şefkat ve özveri kahramanı kadınlarımızın; Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, huzur, mutluluk ve sağlık diliyorum.

 

Uzm. Dr. Suat Türkoğlu

İl Sağlık Müdürü

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ